ביטוח אופניים חשמליים

ביטוח אופניים חשמליים

רוכב על אופניים חשמליים – למה זה חשוב שיהיה לך ביטוח?

המציאות מלמדת שביטוח אופניים חשמליים הפך בימים אלו למוצר צריכה בסיסי.

ביטוח אופניים חשמליים – לדאבוננו, תאונות אופניים הפכו להיות "דבר שבשגרה" ותקופת ההחלמה מפציעת תאונת אופניים עלולה לכרוך אחריה נזק כלכלי לא קטן, אם לא דאגנו לבטח את עצמנו כראוי מבעוד מועד.

מקור הסיכון של רוכב אופניים חשמליים, מצוי בתנוחת המוצא של ישיבת הרוכב, שאינה מאפשרת הפעלת אינסטינקט הגנה פיסי על גופו בעת מצב של תאונה חס וחלילה.
על כן, משנפגמת מידת הדריכות של הרוכב לבלום בגופו מעידה בצורה הנכונה, הרי שמתגבר סיכון משמעותי למניעת הנפילה ואף לפציעה קשה.

נדגיש כי, גם בהתמלא ציות מלא של רוכב האופניים לכללי הבטיחות הקבועים, בטיחותו של הרוכב עודנה לא מובטחת לחלוטין בשל קיומם של תנאים חיצוניים נדרשים, אשר משתנים ממצב למצב- כמו למשל תנאי מזג אוויר קיצוניים, או תנאיי דרך שאינם בטיחותיים דיים, דוגמת מדרכות רעועות, מחסור בשבילי אופניים או בשולי כביש רחבים.

תקופת ההחלמה מפציעה של תאונת אופניים מלווה לעיתים תוך התמודדות עם מצב רפואי מורכב המלווה בהוצאות.
פעמים רבות נדרשים רוכבים לאחר תאונות אופניים חשמליים, להתמודד עם תשלום הוצאות האשפוז, עלויות טיפול שיקומי ו/או רכישת ציוד שיקומי.
בד בבד, כל אלו עשויים להתקיים לצד אבדן ימי עבודה – ואלו למעשה האלמנטים שעליהם נועד הכיסוי הבטיחותי לתת מענה.

אופניים חשמליים בעלי סיכון בפוטנציאל גבוה לתאונה

נסיעה על כלי תחבורה דו גלגלי ממונע מכיל פוטנציאל תאונה גבוה ביחס לכל נסיעה דו גלגלי שאינו ממונע.
המציאות בשנים האחרונות מלמדת כי פציעות הנגרמות כתוצאה מתאונות דרכים שבהן מעורבים אופניים חשמליים, נחשבות לחמורות פי כמה, ולמעלה מכך- גם במקרים רבים שבהם הפגיעה הנגרמת מהתאונה הינה פגיעה משנית, היא גוררת אחריה תקופת שיקום ממושכת.

לעומת האופניים המסורתיים, אופניים חשמליים מאיצים לכדי מהירויות נסיעה גבוהות מבלי שנדרש מאמץ מוטורי הכרוך בפידול הרגלי.
לעתים מותקן באופן בלתי חוקי מנגנון המאפשר לעלות על 25 קמ"ש בנסיעת אופניים חשמליים, מה שמגביר את רמת הסיכון אף יותר. רוכבי האופניים החשמליים יכולים להיערך למצבים עגומים מאין אלו בצורה המיטבית ביותר, תוך רכישת ביטוח אופניים חשמליים אשר מאפשר למזער את הנזק הכספי (והן את הלחץ הנפשי שמגיע בעקבותיו) אשר נגרמים כתוצאה מתאונת אופניים חשמליים.

מרבית הסיבות לתאונות המדווחות נעוצות במנעד רחב של גורמים, הן בשל גורמים חיצוניים כאמור, דוגמת כבישים רעועים, מהמורות ובורות במדרכות העירוניות, והן בשל הגורם האנושי- דוגמת נהגי רכב פזיזים אשר מגבירים את הסיכון לפגיעה משמעותית, או נהגי רכב חסרי היכרות עם כללים ותקנות המאפשרים רכיבה בשול הדרך בכבישים עירוניים.
בנוסף, משקלם הרב של האופניים החשמליים עשוי להפוך את פגיעת התאונה, מפגיעה משנית, לפגיעה חמורה הגוררת הוצאות רפואיות.

מה היה לנו עד עכשיו?